Wilki Łódzkie – profil drużyny w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 19 sierpnia 2012
Największe sukcesy: półfinał PLFA I w 2015 roku
Wynik w 2020: brak występów z powodu pandemii
Prezes: Łukasz Grzechnik
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Tomasz Kowalczyk
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: Mariusz Bętkowski (DL/LB), Mateusz Kuba (DB), Damian Podczaski (QB/TE), Tomasz Kuczka (WR)

Zdecydowanie najstarsza drużyna w całej PFL 2 i mająca wielką chrapkę na powrót do rozgrywek w wielkim stylu. W roku 2020 z uwagi na pandemiczne ograniczenia klub nie wystąpił bowiem na żadnym szczeblu. Jego historia sięga roku 2012, jeszcze pod nazwą Wilki Pabianice. 19 sierpnia przegrali swój premierowy mecz z Warsaw Eagles B 2:34 podczas turnieju PLFA-8 w Poznaniu, a cały sezon zakończyli na trzecim miejscu w grupie centralnej. Nie przeszkodziło im to w tym, by już rok później zadebiutować w formule jedenastoosobowej. 21 kwietnia 2013 roku pokonali Olsztyn Lakers 20:0 na inaugurację PLFA II, w której doszli aż do półfinału.

Wilki zyskały status solidnego ligowca, który wspinał się po poszczególnych szczeblach. W sezonie 2015, już jako Wilki Łódzkie, odnieśli swój największy sukces, dochodząc do półfinału PLFA I. Tam ulegli Kraków Kings 0:49. Po powstaniu LFA rzucili się na głęboką wodę, podejmując się występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tam przeszli brutalną weryfikację notująć bilans 1-7 w roku 2018 i 0-8 w następnym sezonie. To nie napawało optymizmem. Do tego doszła jeszcze wspominana już pandemia w kolejnym sezonie. Teraz Wilki Łódzkie wracają na zaplecze i w PFL 2 chcą walczyć o najwyższe cele.

Gracze solidnie przepracowali przerwę, trenując na świeżym powietrzu niezależnie od warunków. Wrócono do korzeni i podstaw, by stworzyć pewne fundamenty zespołu. – Pandemia pokrzyżowała plany każdej drużynie, więc nie ma sensu się nad tym użalać. Trenowaliśmy ciężko, po to, żeby wygrać każdy mecz. Teraz liczy się pierwsze spotkanie i na pewno zostawimy serce i zdrowie na boisku, żeby wyjść z niego zwycięsko – zapewnił przedstawiciel Wilków Łódzkich, Dariusz Grzybowski.

Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie: https://halftime.pl/klub/wilki-lodzkie/

Leave a Reply

Translate »