Wygrać umiarkowany spokój

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6498″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://bit.ly/2VPFjIn”][vc_column_text]Święteczne nastroje powoli opadają, ubrania schną po lanym poniedziałku, brzuchy już nie takie wydęte, a przed nami kolejna kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce. Rozpoczyna się druga połowa sezonu zasadniczego LFA1 i można rzec, że obraz ligi już nieco się zarysował.

Kilka drużyn zaskakuje, kilka jest poniżej oczekiwań, jednak w sobotę 27ego kwietnia przy ulicy Minerskiej w Łodzi będzie dane nam zobaczyć starcie tamtejszych Wilków z olsztyńskimi Lakers. Spotkanie zapowiada się ciekawie i może decydować o przyszłości tych drużyn.

Przed gospodarzami bardzo ważny mecz. Lakers słabo rozegrali pierwszą połowę sezonu i z pewnością Wilki spróbują wykorzystać to na swoją korzyść. W tej chwili wszystkie znaki wskazują, że drużyna z Łodzi będzie walczyć o utrzymanie co czyni ten mecz jeszcze bardziej kluczowym. Na pewno ostro przygotowywali się na to spotkanie mimo okresu świątecznego. Jeżeli ułożą swoją grę i ograniczą liczne błędy będą w stanie powalczyć na własnym terenie o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W najbliższym meczu musimy przede wszystkim trzymać się zaleceń trenerów i wyeliminować błędy. W ostatnim meczu nasza ofensywa wreszcie zaczełą się rozkręcać, mieliśmy parę niezłych drive’ów. Wszyscy w drużynie są głodni zwycięstwa, na mecz wyjdziemy skupieni i damy z siebie wszystko.Wojciech Krawczyk

Lakers nie chcieli tak zacząc tego sezonu. Mało szczęscia, kontuzje i wiele innych problemów stanęło im na drodze w pierwszej połowie rundy zasadniczej. Nadchodzące mecze postawią przed nimi rywali z wyższej półki jak na przykład Seahawks Gdynia. Dla Lakers mecz w Łodzi jest niejako ostanim gwizdkiem żeby osiągnąć skupienie i wygrać jeszcze jedno spotkanie. Jeżeli goście wrócą do Olsztyna przegrani będą prawdopodobnie walczyć o utrzymianie w LFA1, więc muszą wrzucić wyższy bieg i dać z siebie wszystko, żeby wygrać to spotkanie.

Mając na uwadze bilans naszych gier w tym sezonie oraz zdając sobie sprawę z ciężkiego terminarza w drugiej jego części, mamy świadomość o wadze naszego sobotniego meczu. Zmierzymy się z zespołem zdeterminowanym, który będzie szukał okazji do zdobycia pierwszych punktów w sezonie. Ten mecz z naszej perspektywy może zadecydować w jakich nastrojach i w jakiej sytuacji rozpoczniemy rywalizację z wyżej notowanymi rywalami. Dwie ostatnie porażki bardzo dotkliwie pokrzyżowały nasze plany i wymusiły zmianę perspektywy i postrzegania tego sezonu. Mecz z Wilkami to spotkanie, które dzięki wygranej zapewni nam umiarkowany spokój jeśli chodzi o nasze miejsce w tabeli. Porażka spowoduje, iż staniemy przed widmem zaciętej walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że wyczerpaliśmy limit pecha i w kolejnym meczu z rywalem, prezentującym zbliżony poziom do naszego, pokażemy solidną grę, która przyniesie nam zwycięstwo. Nastawiamy na ciężki mecz, którego wynik może zadecydować o być albo nie być w LFA1 – Przemysław Zienkiewicz, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5718″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typerlfa/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *