Wynikologia 2. kolejki LFA1

Za nami druga seria spotkań w tegorocznym sezonie LFA1. W ten weekend mieliśmy szansę śledzić dwa spotkania- w Katowicach i Warszawie. Zespoły Lowlanders Białystok oraz Bydgoszcz Archers odpoczywały w ramach bye weeku.

Silesia Rebels 7-52 Panthers Wrocław

2155 dni tyle dokładnie dzieli te dwa powyższe zdjęcia, szczególne dla tej dwójki- Daniela Jagodzińskiego z lewej i Jakuba Samela z prawej. Na tym samym boisku w Katowicach, jako duet ofensywny liniowy + head coach w barwach Silesii Rebels, 19 października 2014 pokonali Seahawks Sopot 17:14 wygrając PLFA2 oraz w ostatnią sobotę obaj jako Pantery z Wrocławia wygrali ze swoim byłym zespołem 52:7 w ramach 2. kolejki LFA1 2020.

Autor: GMCNetwork
Autor: Łukasz Skwiot

Sam wynik 52-7 miał miejsce w Polsce wcześniej tylko raz, 30. czerwca 2012 w półfinale TopLigi Seahawks Gdynia pokonali takim rezultatem… właśnie zespół Silesii.

Przy okazji przyjrzałem się jak Panthers Wrocław otwierali sezon w poprzednich latach, jak widać w tabelce – w 2015 zdominowali 2 pierwsze kolejki ligi jeszcze mocniej niż w obecnym sezonie- zdobyli 2 punkty więcej, co jednak nie przełożyło się na Mistrzostwo Polski, które przypadło wtedy Seahawks Gdynia.

Warsaw Mets 0-16 Tychy Falcons

W najwyższej klasie rozgrywkowej jest to pierwsza sytuacja, kiedy pada wynik 16-0. Nasze poszukiwane „Scorigami” padło w 505. spotkaniu pierwszej ligi, 137. w którym wygrany nie stracił w ogóle punktów.

Dla gości był to pierwszy mecz bez straty punktów od 13. maja 2018, Sokoły pokonały wtedy Wilki Łódzkie 50:0 w sezonie zasadniczym LFA1. Natomiast dla pierwszej drużyny stołecznych Mets było to pierwsze spotkanie w historii, w którym nie zdobyli oni nawet jednego oczka. Jeśli nasze poszukiwania rozszerzymy na inne sekcje zespołu, doszukamy się spotkania finałowego LFA9 z października zeszłego roku, kiedy to Mets B przegrali z Bielawą Owls 0:14.

Jakub Mateusz Łach

Leave a Reply

Translate »