Wypowiedzi po juniorskim finale oraz meczu o 3. miejsce

Miniony weekend zakończył nam rywalizację w Polskiej Futbol Lidze. Tradycyjnie, sezon kończyły nam juniorskie mecze o medale. Zapraszamy na mini podsumowanie tych spotkań oraz wypowiedzi uczestników.

Ostatni weekend z futbolem amerykańskim w tym roku rozpoczął się sobotnim meczem o brązowy medal PFLJ. Panthers Wrocław J podjęli na swoim boisku Kraków Kings J. Poprzednie starcia tych drużyn w tym sezonie wygrywali Panthers: 26 – 9 i 46 – 7. Trzecie spotkanie kolejny raz zapewniło wiele emocji i dużo punktów. Wrocławianie wygrali 34 – 20 zdobywając trzecie miejsce w rozgrywkach. Dla gospodarzy przyłożenia zanotowali: dwa razy Miłosz Nestrowski, Kuba Maciejewski, Michał Minasov, Maciej Krupa. Podwyższenia za 2 punkty zdobyli Kuba Kowalski i Maciej Krupa. Dla gości punkty zdobywali: Igor Krzemieński trzy przyłożenia, Franciszek Pawlik podwyższenie za dwa punkty.

Kraków Kings DL #92 Daniel Krzyżanowski:

JJ: Co Twoim zdaniem zadecydowało o wyniku sobotniego meczu?

DK: Zabrakło mobilizacji i wykończenia ale też liczne błędy zawodników.

JJ: Czy pomimo wyniku jesteś zadowolony z tego sezonu?

DK: Przegrane zawsze bolą, ale jesteśmy względnie wiekowo młoda drużyną i widząc jak to się rozwija jestem zadowolony z tego sezonu. Inwidualnie zdobyłem MVP defense za ten sezon, pokazałem na co mnie stać i że można na mnie liczyć.

JJ: Jakie plany na offseason?

DK: Będę chciał się skupić na fizyczności, głównie siłę i szybkości,aby w przyszłym sezonie sprawiać jeszcze większe zamieszanie na linii wznowienia akcji.

Finał ligi juniorskiej odbył się w niedzielę w Białymstoku. Lowlanders J i Angels J stanęli do walki o tytuł mistrza.
Mecz był od samego początku bardzo wyrównany i zacięty. Wymagające warunki pogodowe w połączeniu z twardą fizyczną grą przyczyniały się do błędów technicznych w obydwu drużynach. Lowlanders mieli duże problemy przy snapowaniu piłki, czego nie byli jednak w stanie w pełni wykorzystać Angels. W ostatniej kwarcie meczu widzieliśmy aż trzy interception, jedno z nich zakończyło się nieuznanym pick 6. Jan Grucza z Angels przeczytał podanie rozgrywającego i przechwycił piłkę własnym polem punktowym. Biegnąc w stronę endzone Lowlanders po wyprzedzeniu wszystkich przeciwników podniósł rękę w geście celebracji za co na boisku pojawiła się flaga. Punkty nie zostały więc przyznane i regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 0:0. W dogrywce zwycięstwo Lowlanders zapewnił Szymon Kazberuk – najpierw łapiąc podanie na przyłożenie a przy próbie Angels sackując wspólnie z Arkadiuszem Nikołajukiem rozgrywającego Angels Nikodema Pokorskiego. Lowlanders zakończyli sezon zwycięstwem 6 – 0 zdobywając tytuł mistrza Polski Juniorów.

MVP finału – Szymon Kazberuk

JJ: To Twój rookie season prawda? Spodobał Ci się ten sport? Czy planujesz docelowo grać w seniorach Lowlanders?

SK: Tak, na boisku jestem od maja, to mój pierwszy sezon. Futbol amerykański bardzo mi się spodobał, dzięki niemu spełniam się jako sportowiec. Odnośnie startu w seniorach, nie mówię nie.

JJ: Na boisku grasz zarówno w ofensywie i defensywie. Gdzie podoba Ci się bardziej?

SK: Podoba mi się bardziej gra w ofensywie, ze względu na możliwość zdobywania przyłożeń. Jednak gra w defensywie nie jest nudniejsza. Gra na linii defensywnej i możliwość powalenia osoby rozgrywającej drużyny przeciwnej w jego polu punktowym to coś wspaniałego. To uczucie, którego nie potrafię opisać słowami.

JJ: Jak myślisz co zadecydowało o Waszym zwycięstwie? Co zadziałało, co nie a co mogło zadziałać lepiej?

SK: Uważam, że nasze zaangażowanie oraz determinacja nie tylko w dniu finału, ale też poza nim zadecydowała o tym, że to juniorzy Lowlanders Białystok są mistrzami. Duże podziękowanie należy się poszczególnym osobom z kadry seniorskiej, którzy przychodzili do nas na treningi, udzielali nam wskazówek, rad, które mogliśmy wykorzystać. Dużo akcji straciliśmy na złych snapach, niedorzuconych lub przerzuconych piłkach. Pogoda w Białymstoku nie rozpieszczała nas. Był deszcz, był wiatr. Jednak to i tak nie przeszkodziło nam w odniesieniu zwycięstwa.

Translate »