Zakończyć sezon w nieco lepszych humorach.

Sezon LFA2 dobiegł już końca. Zostały nam już jedynie rozgrywki ligi rozwojowej oraz rozgrywki juniorskie. Należy pamiętać jednak, że przed nami jeszcze kilka ciekawych oraz emocjonujących spotkań. Jednym z nich będzie starcie Kraków Kings B z Tychy Falcons B. Spotkanie odbędzie się już w tą sobotę na boisku WKS Wawel w Krakowie.

Kraków Kings w tym momencie znajdują się w środku stawki grupy południowej LFA9. Mimo takiego samego bilansu jak Falcons (1-2) posiadają więcej małych punktów, co stawia ich nad Sokołami. Ten sezon drugiej drużyny Królów z pewnością nie zadowolił tak jak poprzedni w którym zdobyli mistrzostwo ligi rozwojowej. Trzeba pamiętać jednak, że te rozgrywki służą głównie rozwojowi nowych zawodników dla których jest to bardzo częsty kontakt z futbolem amerykańskim. Ostatnie spotkanie w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Powinno dać im to dodatkową motywację by zakończyć sezon jescze jednym zwycięstwem.

Tychy Falcons przegrały swoje ostatnie spotkanie przeciwko debiutującym Renegades Świdnica. Posiadają bilans 1-2 i ostatnie spotkanie w tym sezonie zagrają na wyjeździe w Krakowie. Do playoffs niestety nie udało się wejść, ale z pewnością zawodnicy zebrali dużo doświadczenia, które zaplusuje już w kolejnym sezonie. Pierwsza drużyna Sokołów rozegrała świetny sezon w pierwszej lidze. Możliwe, że podczas tego sezonu LFA9 trenerzy znaleźli zawodników, którzy przejdą do pierwszego składu i pomogą osiągnąć tyskiej drużynie jeszcze lepsze wyniki. Serdecznie zapraszamy na dawkę futbolowych emocji grupy południowej już w tą sobotę.

„Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mecz z Kings, to niestety nasz ostatni mecz w sezonie. Musieliśmy uznać wyższość innych drużyn i nie zakwalifikowaliśmy się do play-offów, dlatego w Krakowie będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać mecz, żeby zakończyć sezon w nieco lepszych humorach. Obowiązkowo musimy bezbłędnie egzekwować nasze zagrywki w ofensywie, bo defensywa Krakowa pokazała w ostatnim meczu, że nie tylko potrafi skutecznie zatrzymywać akcje rywali, ale także zdobywać punkty. To na pewno nie będzie łatwy mecz, ale z pewnością powalczymy o zwycięstwo.”Marcin Michalczewski, Tychy Falcons B.

Leave a Reply

Translate »