Zapowiedź 3.kolejki JLFA – Część 2

fot: Dariusz Stoński Photography

Trzecia kolejka z JLFA będzie bardzo intensywna. W sumie zaplanowano aż sześć meczów, a połowę z nich rozegrają futboliści rywalizujący w grupach A i C. Juniorzy wybiegną na boiska w: Pigży k. Torunia, Krakowie oraz w Bielawie.

Angels Toruń vs. Bydgoszcz Archers
Sobota, 21 IX, godz. 12:00 – Pigża k. Torunia, ul. Św. Andrzeja Boboli

Pierwsze mecze w grupie C sprawiły, że na prowadzenie w tabeli wysunęła się Armiada zrzeszająca połączone siły Armady Szczecin oraz Armii Poznań. Obydwaj sobotni rywale musieli uznać wyższość aktualnego lidera w bezpośredniej batalii i teraz nadchodzi moment, kiedy dobrze byłoby rozpocząć odrabianie strat. Futboliści z Torunia oraz Bydgoszczy znają się doskonale, a ich programy juniorskie mogą pochwalić się długą historią. Zwycięzca sobotniego starcia, które odbędzie się wyjątkowo w Pigży k. Torunia mocno przybliży się do ćwierćfinałowego awansu. Przegrany praktycznie do zera zniweluje margines błędu przed dwoma ostatnimi meczami grupowymi. Sobotnie juniorskie derby województwa kujawsko – pomorskiego to dla obydwu ekip kluczowy pojedynek.

Dla naszych juniorów pierwszy mecz był sprawdzianem, który uświadomił nam gdzie popełniany błędy i jakie są nasze słabe strony. Cały okres przed zbliżającym się meczem poświęcamy na ich wyeliminowanie. Mamy nadzieje, że spotkanie z Bydgoszczą pokaże, że dobrze odrobiliśmy zadanie domowe. Derby zawsze wywołują wiele emocji, jednak nastroje nie są szczególnie inne niż przed jak przed każdym meczem. Z Bydgoszczą mieliśmy okazje przed rozpoczęciem sezonu wykonać wspólny trening, który dla obu drużyn okazał się bardzo wartościowyMarcin Mosakowski, Angels Toruń.

Kraków Kings vs. Silesia Rebels

Mecz juniorów został przeniesiony na 19 października – dokładna godzina spotkania zostanie potwierdzona w nadchodzącym tygodniu.

Bielawa Owls vs. Tychy Falcons
Niedziela, 22 IX, godz. 14:00 – Bielawa, Boisko sztuczne ul. Bankowa

Juniorscy Mistrzowie Polski rozpoczęli sezon od mocnego uderzenia. Wyjazdowa wygrana w Krakowie dobitnie pokazała, że Sów nie zadowoli nic innego poza obroną tytułu. Rezultat 35:0 potwierdził wysokie aspiracje i zadowolił sztab szkoleniowy, a także zawodników. W domowym debiucie Owls zrobią wszystko, aby pozostać na zwycięskiej ścieżce. Młody roster praktycznie nie uległ zmianie względem ubiegłorocznych rozgrywek, a to automatycznie stawia gospodarzy w roli faworyta. Seniorski skład rezerw Sokołów odwiedził Bielawę przed tygodniem i pomimo niezłej pierwszej połowy musiał uznać wyższość Sów w lidze rozwojowej. Młodzi adepci futbolu z Górnego Śląska będą chcieli pomścić porażkę starszych kolegów, ale zdają sobie sprawę jak trudne będzie to zadanie. Falcons mają na swoim koncie derbową wpadkę z Rebels i są bardzo zmotywowani do walki o inauguracyjną wygraną. Przy okazji niedzielnego wyjazdu zagrają bez presji. Nie mają nic do stracenia, a wiele do zyskania.

Zawodnicy sa zmotywowani. Ciężko pracowali na siłowni i na boisku w tym offseasonie. Zagramy na 100%, a jaki bedzie rezultat przekonamy się już w niedzielęPaweł Sołtysiak, Bielawa Owls.

Leave a Reply

Translate »