Zapowiedź 5. kolejki PFLJ

W nadchodzący weekend Juniorzy Polskiej Futbol Ligi rozegrają dwa bardzo ważne spotkania. Na boiska wyjdą drużyny, które w tym sezonie nie poniosły jeszcze porażki. W obydwu grupach liderzy tabeli zmierzą się z wiceliderami.

Angels Toruń J – Białystok Lowlanders J
Sobota, 2 października 2021
Godzina 14:00
Boisko MOSIR (“Pomorzanin”) przy ul. Szosa Chełmińska 75

Angels podejmą Lowlanders na swoim terenie. Gospodarze są zdecydowanie rozpędzeni po zaciętym meczu z Archers i wygranej 30:27. Goście natomiast rozegrali w tym sezonie tylko sparing z Armią Poznań, spotkania w pierwszych dwóch kolejkach zostały rozstrzygnięte na ich korzyść jako walkowery. Żubry z pewnością przyjadą więc do Torunia głodni futbolowej walki i dadzą z siebie wszystko żeby pokazać co potrafią. W poprzednim sezonie Angels wygrali w Białymstoku 30:28.

Piotr Morko, prezes zarządu Lowlanders Białystok: W sporcie młodzieżowym brak meczów nie jest dobry, szczególnie gdzie liga jest i tak bardzo krótka. Oczywiście gra z Eagles byłaby kolejną futbolową lekcją, ale mamy, co mamy. Drużyna jest bardzo zmotywowana i większość zawodników pamięta ten dramatyczny mecz z zeszłego roku i chcą się zrewanżować rywalom. My jako zarząd również liczymy na ich dobry występ, który może pomóc w awansie do fazy playoffs. W naszej drużynie mamy sporo młodych, mniej doświadczonych zawodników, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z futbolem oraz bardziej doświadczone grono, które pracowało pod okiem Troya Bakera w sezonie seniorskim i mieli możliwość gry w PFL1. Jest to ciekawy projekt i widzimy duży potencjał w tej drużynie. Dodać także należy wartość w postaci trenerów, gdzie trenerm głównym jest Troy Baker. Do pomocy ma Mikołaja Pawlaczyka – koordynatora ataku, Damiana Kołpaka – trenera rozgrywających oraz liczne grono młodszych asystentów, którzy z chęcią przychodzą na każdy trening. Organizacyjnie wygląda to dużo lepiej niż rok temu, dlatego oczekiwania mamy dużo wyższe i chcemy walczyć o medale Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że w sobotę będziemy mieli bardzo dobre widowisko.

Kraków Kings J – Panthers Wrocław J
Niedziela, 3 października 2021
Godzina 13:00
Boisko MOS Wschód osiedle Szkolne 39 – wejście od ul. Bulwarowej

Kings wchodzą w następną kolejkę po dwóch pewnych zwycięstwach nad Silesia Rebels Katowice. Królowie zmierzą się z Panterami, którzy także mają na koncie wygraną z Rebels. Panthers pod okiem doświadczonego sztabu szkoleniowego będą walczyli o zwycięstwo i wysoką zdobycz punktową. Obydwie drużyny są po dobrym okresie przygotowawczym i na pewno zapewnią kibicom dobry mecz.

Julian Jaworowski