Zapowiedź 8. kolejki PFL9

foto: Jacek Wójcik

Do końca sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki i jeszcze nie wszystkie odpowiedzi są nam znane. Z pewnością najbliższe cztery spotkania nie będą pozbawione emocji.

Jaguars Kąty Wrocławskie vs Wataha Zielona Góra
Sobota, 2 października
Kickoff: 15:00

Futbolowy weekend w „dziewiątkach” zaczniemy od spotkania dwóch sąsiadów w tabeli grupy C, który możemy nazwać hitem i pojedynkiem najwyższej wagi. Ten mecz może na dobre wyjaśnić sprawę awansu do play-off, jak też sprawić, że w walce, oprócz pewnych przejścia do kolejnej fazy Bielawa Owls, pozostaną jeszcze trzy drużyny. W bardziej komfortowej sytuacji wydaje się być Wataha, jednak zielonogórzanie grają na wyjeździe i jest to ich ostatnie starcie. W przypadku przegranej za tydzień będą obgryzać nerwowo paznokcie, patrząc na rozwój sytuacji w swojej grupie. Wygrana ekipy z Zielonej Góry kończy natomiast marzenia Jaguars jak też czy Towers Opole.

Jest to ostatni i chyba najważniejszy mecz w rundzie zasadniczej w tym sezonie. Jesteśmy pewni swoich atutów oraz świadomi błędów, które popełniamy. Na każdym treningu staramy się z nimi walczyć i z dnia na dzień przygotowywać stabilną drużynę pod oczekiwane play-offy. Jak wspomniałem, jest to ważne spotkanie, lecz nie ma presji na sztabie czy na zawodnikach. Po dobrych spotkaniach jesteśmy w stanie pokazać, że zasługujemy na grę w fazie pucharowej. Przed każdym meczem tego sezonu przyświeca nam cel, o którym mówiliśmy już przed pierwszym spotkaniem, czyli rozwój oraz ogromna nauka na przyszły sezon w formule jedenastoosobowej. Stawiamy na młodych zawodników, którzy pojawili się w naszej drużynie nawet podczas tegorocznych rekrutacji. Chcemy, aby młodzi i nowi zawodnicy w naszej drużynie zebrali ogromne doświadczenie, grając z bardzo silnymi zespołami, takimi jak Bielawa Owls czy właśnie Jaguars Kąty Wrocławskie. Chcemy, aby zespół przed Sezonem 2022 w formule jedenastoosobowej był dobrze ograny i posiadał bezcenne doświadczenie, zdobyte na boiskach podczas rozgrywanego sezonu w PFL9. Na mecz z Kątami Wrocławskimi jesteśmy zmotywowani i gotowi do wielkiej walki, ponieważ jesteśmy świadomi że Jaguars również chcą zawalczyć w fazie play-off i mają na to jeszcze duże szanse. Liczymy na mecz pełen emocji, który rozstrzygnie się w ostatnich minutach, a wygrany i przegrany będą schodzili z boiska z ogromną satysfakcją. Trzymamy kciuki za jak najmniej urazów po obu stronach i życzymy świetnego widowiska dla Jaguars, dla naszego zespołu jak i oczywiście dla kibicówMikołaj Ksieniewicz, gameday manager Watahy Zielona Góra.

Armada Szczecin vs Barbarians Koszalin
Sobota, 2 października
Kickoff: 17:00

Szczecinianie mierzą w perfect season i po trzech pewnych wygranych w grupie B wydaje się, że dołożą do kolekcji czwartą. Armada jest pewna awansu, choć pozostaje jeszcze kwestia rozstawienia w fazie play-off. Trudno się więc spodziewać taryfy ulgowej dla Barbarians Koszalin, które też ma chrapkę na dłuższy sezon. Goście sobotniego spotkania stają przed piekielnie trudnym zadaniem odebrania pierwszych w tym sezonie punktów drużynie niepokonanej. A to i tak nie da im awansu, ponieważ za tydzień będą musieli trzymać kciuki za Grizzlies Gorzów Wielkopolski, by ci urwali punkty Angels Toruń.

Wiemy, że Armada to trudny przeciwnik, ale nie mamy zamiaru składać broni. Jedziemy do Szczecina wykorzystać ostatnią szansę na ogranie naszych rookies i nacieszenie się futbolem w tym roku. Jest kilka zagrywek, których nie mieliśmy okazji zagrać w tym sezonie, więc mam nadzieję, że zaskoczymy Armadę i uda się nam znaleźć w ich polu punktowym. Jednak przede wszystkim jedziemy z nastawieniem na dobrą zabawęArkadiusz Kapszewicz, RB Barbarians Koszalin.

Założeń na ten sezon było kilka, a jednym z nich był brak porażek. Pomimo tego, że myślami jesteśmy już w play-offach, to jesteśmy dość pewni zwycięstwa z Barbarians. Celem meczu wyjazdowego w Gorzowie było nabicie jak największej liczby punktów dla późniejszego rozstawienia w fazie pucharowej. Dzięki wysokiej wygranej w zeszłym tygodniu brakuje nam ich już bardzo niewiele i mamy nadzieję na to, że szybko uda nam się dać pograć najmniej doświadczonym zawodnikom. Znamy dobrze chłopaków z Barbarians, część z nich grała z nami jeszcze za czasów Husarii, kilka razy przyszło nam się już mierzyć i wydaje mi się, że wiemy, czego możemy się spodziewać. Na pewno damy odpocząć kontuzjowanym zawodnikom i tak jak wspominałem, wpuścimy tych najmniej doświadczonych. Nie spodziewamy się dominacji nad Koszalinem na boiskuRoman Łakomiak, Head Coach Armady Szczecin.

Silesia Rebels Katowice B vs Święci Częstochowa
Niedziela, 3 października
Kickoff: 12:00

Ten pojedynek ma zdecydowanie najmniejszy ciężar gatunkowy z całej 8. kolejki PFL9, ale nadal nie jest starciem o pietruszkę. Jego wynik będzie miał wpływ na końcowy wygląd tabeli grupy D. Silesia Rebels dominuje podobnie jak Armada Szczecin w swojej grupie. Jedynie w pierwszym spotkaniu z Kraków Kings B ich przewaga była minimalna. W tym sezonie katowiczanie i częstochowianie spotkają się już po raz drugi. Święci meczu z 29 sierpnia u siebie dobrze wspominać nie będą, ponieważ przegrali 0:52. Zespół z Katowic również i w niedzielę będzie faworytem i najprawdopodobniej przypieczętuje awans do play-off, a ekipa spod Jasnej Góry pozostanie na ostatnim miejscu.

Rhinos Wyszków vs Warsaw Eagles B
Niedziela, 3 października
Kickoff: 13:00

W grupie A pewni awansu z pierwszego miejsca są gracze Olsztyn Lakers, których już nie zobaczymy w akcji, bo mają rozegrane cztery mecze. Bez szans na kolejną fazę są już Dukes Ząbki. Nadal jednak trzy drużyny walczą o drugie miejsce. W najlepszej sytuacji są Rhinos Wyszków i ewentualna porażka w niedzielę mocno ją skomplikuje. Goście doskonale wiedzą, co muszą zrobić, żeby przeskoczyć rywali. Gospodarze z kolei muszą sobie poradzić z pewnymi problemami, ale zachowują spokój przed tą niezwykle ważną batalią.

Każdy przeciwnik niesie za sobą coś innego, więc w żadnym wypadku nie podchodzimy pewni wygranej do meczu. Warsaw Eagles udowodniło z Lakers, że mogą powalczyć mocno. Zdecydowanie będzie duża presja, wygrany gra dalej. Mamy kontuzje trzech podstawowych zawodników, których nie zobaczymy w niedzielę. Mieliśmy tydzień czasu, aby zmienić co było możliwe. Mamy swój plan. Chcemy na spokojnie podejść do tego spotkania i nie traktować tego jako wyścig po przyłożenia. Najważniejsza jest wygranaPiotr Wykowski, QB Rhinos Wyszków.

W Eagles atmosfera jest dobra, staramy się bawić. 9-tki nie są naszym priorytetem w przeciwieństwie do Rhinos. U nas część chłopaków jest sprawdzana w „dorosłym” footballu przed startem PFL1, do której przykładamy najwięcej uwagi po ostatnim ciężkim dla nas sezonie. Według podanych przepisów do wyjścia z grupy wystarczy nam 16 punktów przewagi. Mam nadzieję, że wygramy bo pobawiłbym się jeszcze chwilę na TE, zanim wrócę na defensywną linię w pierwszej drużynie. Będziemy chcieli wyeliminować wszystkie błędy w ofensywie i defensywie, które wyszły w meczu z OlsztynemAlessandro Madaro, TE Warsaw Eagles B.

Translate »