Zapowiedź meczu 1.kolejka PFL2 Wilki Łódzkie – Wieliczka Dragons

PFL2 sezon zasadniczy
(1.kolejka)
Wilki Łódzkie
Wieliczka Dragons
36 - 0
Final Score

Rozgrywki PFL2 miały się rozpocząć meczami w Rzeszowie, Wieliczce oraz Łaziskach Górnych już przed tygodniem. Niestety, z powodu obostrzeń organizator rozgrywek, Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce, musiał przesunąć inaugurację rozgrywek 2. ligi, w związku z czym to właśnie spotkanie w Łodzi, w którym miejscowe Wilki podejmą Wieliczkę Dragons, otworzy sezon na drugim poziomie rozgrywek. Spotkają się w nim faworyt do awansu do finału z debiutantem w rozgrywkach 11 osobowych, jednak nie znaczy to, że goście przyjeżdżają do Łodzi po najniższy wymiar kary i na pewno są w stanie sprawić niespodziankę.

Wilki Łódzkie w pandemicznym sezonie 2020 nie zdecydowali się na udział oficjalnych rozgrywkach. Zamiast tego skupili się na meczach sparingowych i przygotowaniach do rozpoczynających się właśnie rozgrywek w 2021 roku. Wilki zmierzyły się z Warsaw Eagles w formule 11 osobowej, a także z jednym ze swoich przeciwników w tegorocznym sezonie, Miners Wałbrzych, z którymi rozegrali sparing na zasadach “dziewiątek”. Łódzka drużyna należy do jednych z najbardziej doświadczonych w drugoligowej stawce, a obok Armii Poznań i Białych Lwów Gdańsk są wymieniani jako faworyci do awansu do finału PFL2. Trenerem głównym Wilków będzie debiutujący w tej roli Tomasz Kowalczyk, który zdecydował się zakończyć swoją sportową karierę, ale pozostał przy futbolu właśnie jako szkoleniowiec. Czy mieszanka długoletnich weteranów, do których dołączą młodzi, jeszcze niedoświadczeni zawodnicy sprawi, że Wilki powalczą o finał PFL2, czy też Łodzianie nie sprostają oczekiwaniom? Przynajmniej częściową odpowiedź na to pytanie przyniesie nam niedzielne spotkanie, ale na pewno będzie to bardzo ciekawy i emocjonujący sezon dla fanów drużyny z Łodzi.

Dragons po nieudanym debiutanckim sezonie w rozgrywkach 9 osobowych (zakończonych bilansem 0-6) podjęli bardzo odważną decyzję i zdecydowali się wystąpić w sezonie 2021 w formule 11 osobowej. Nowym trenerem głównym “Smoków” został bardzo dobrze znany polskim kibicom Tim Bishop, który jak do tej pory bardzo dobrze prezentował się jako HC Towers Opole i Silesia Rebels. Bishop w każdym klubie, do którego przychodził wnosił drużynę na wyższy poziom i w Wieliczce liczą, że i tym razem nie będzie inaczej. Na wzmocnieniu sztabu szkoleniowego Dragons jednak nie poprzestali i blisko połowa ich rosteru w sezonie 2021 to zawodnicy, którzy w 2020 reprezentowali inne barwy. Najbardziej znaczącym transferem bez dwóch zdań jest jednak wzmocnienie prosto z niemieckiej GFL, a jest nim Łotysz Karlis Brauns, potężny defensywny liniowy, który na drugoligowych boiskach powinien siać podobne spustoszenie co Thiadric Hansen w barwach Panthers Wrocław w 2020 roku. Wszystkie transfery (zarówno zawodników, jak i trenerów) sprawiają, że “Smoki” mogą być czarnym koniem nadchodzących rozgrywek, jednak z drugiej strony nie można zapominać o minionym sezonie, przed którym Dragons również mieli wysokie oczekiwania, a skończyło się na samych porażkach. Jak będzie w 2021? Według mnie Dragons nie włączą się do walki o najwyższe cele, ale na pewno nie będą “chłopcami do bicia” i faworyci w spotkaniach z nimi będą musieli mocno się napocić, aby wygrać z drużyną z Wieliczki.

Rolf Hefers (Wieliczka Dragons): “W tym sezonie nasz zespół praktycznie został zbudowany od początku. Składa się z nowych trenerów, jak również graczy (około 50% nowych zawodników dodanych do zespołu). Okres offseason został wykorzystany do poznania systemu Głównego Trenera, a także zebrania drużyny jako jednej całości. Myślę, że udało się to zrobić.

Z powodu pandemii nie odbyliśmy jeszcze żadnych meczy treningowych.

Mamy tylko jedno oczekiwanie na nadchodzący sezon – WYGRAĆ ligę. W tym roku nie wystarczy nam tylko 0-6.

Nasz następny mecz będzie trudny, jak wszystkie inne rozgrywki z powodu 2 czynników:

1. Niewiele wiemy o pozostałych zespołach.

2. To nasz pierwszy mecz z nowym systemem, trenerami oraz zawodnikami – zatem będziemy potrzebowali trochę czasu zanim wszystko poprawnie zadziała.”

 

 

 

Leave a Reply

Translate »