Zapowiedź meczu 10. kolejka PFL2 Rzeszów Rockets – Białe Lwy Gdańsk

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka sezonu PFL2. W sobotę w Rzeszowie o 13.00 dojdzie do pojedynku między miejscowymi Rockets, a Białymi Lwami z Gdańska. Spotkanie to będzie miało duże znaczenie w kontekście awansu do fazy play-offs drugiej ligi.

W zdecydowanie lepszej sytuacji są w tym momencie goście. Białe Lwy Gdańsk mają na koncie trzy zwycięstwa, a dopisanie na konto kolejnego zapewniłoby im drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Dodatkową motywacją do zwycięstwa będzie chęć uniknięcia zajęcia czwartego miejsca, gdyż drużyna, która je zajmie będzie musiała zmierzyć się ze zdecydowanie najsilniejszą w tym sezonie PFL2 Armią Poznań. W trudniejszej sytuacji znajdują się jednak Rzeszów Rockets. Żeby „Rakiety” mogły awansować do półfinału muszą nie tylko wygrać z Białymi Lwami, ale również liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Należy jednak zwrócić uwagę, że przed tygodniem rzeszowianie zostali rozgromieni 0:42 przez Wilki Łódzkie, których z kolei Białe Lwy zdołały wcześniej ograć 14:8. Nikogo z pewnością nie zdziwi więc, że to właśnie drużyna z Gdańska będzie faworytem sobotniego spotkania.

„Początek meczu w Łodzi był w naszym wykonaniu bardzo słaby i niestety ustawił zespół w sytuacji, która okazała się już do końca bardzo zła. Taki rozwój wypadków, tuż po rozpoczęciu meczu był dla nas czymś nowym i dał nam kolejne doświadczenie jakie zbierają szczególnie młodzi zawodnicy. Wiedzieliśmy, że Wilki będą bardzo mocnym przeciwnikiem i niestety to było zbyt dużo dla młodego składu Rockets. Oczywiście gramy do końca, chcemy zakończyć sezon w dobrym stylu walcząc o zwycięstwo. Nie mamy zamiaru oglądać się na innych. Chcemy dać naszym kibicom oraz przede wszystkim samym sobie powód do zadowolenia” – Michał Tittinger, prezes Rzeszów Rockets

Translate »