Zapowiedź meczu 6.kolejka PFL1 Kraków Kings – Warsaw Eagles

W sobotę 22.05 o godzinie 14.00 w Krakowie zmierzą się ze sobą miejscowi Kings oraz Warsaw Eagles. Dla obu drużyn będzie to już czwarte spotkanie w bieżącym sezonie PFL.

Kraków Kings to rewelacja tegorocznych rozgrywek Polskiej Futbol Ligi. Przed sezonem drużyna z Małopolski była przez wielu obserwatorów widziana w końcówce ligowej tabeli, a tymczasem „Królowie” zdołali pokonać Silesię Rebels oraz rozegrać dwa wyrównane, choć przegrane spotkania z Archers Bydgoszcz i Tychami Falcons, czyli drużynami ze ścisłej czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej. Kings z pewnością mają ogromny apetyt, by wskoczyć do fazy play-offs, a potem awansować do wielkiego finału rozgrywek, co zresztą jest w ich realnym zasięgu. Zwycięstwo w sobotnim starciu z Eagles powinno paść łupem krakowskiej drużyny, choć krakowianie z pewnością nie powinni lekceważyć rywali.

„Niczego nie ujmując naszym przeciwnikom, mecze z Falcons jak i z Archers przegraliśmy na własne życzenie. We wszystkich dotychczasowych spotkaniach popełniliśmy masę niewymuszonych błędów. Bye week spędziliśmy na regeneracji i pracy nad lepszą egzekucją zadań w każdej formacji oraz poprawie koncentracji w kluczowych momentach. Widać, że Eagles z meczu na mecz czują się pewniej na boiskach PFL1 i spodziewamy się, że ten trend będzie zachowany. To dla nas pierwszy od bardzo dawna mecz z dopingiem Royal Family i chcemy odwdzięczyć się naszym kibicom za ciągłe wspieranie Kings” – Marek Gil, Kraków Kings

Eagles po dwóch wysokich porażkach z Tychami Falcons oraz Bydgoszcz Archers ostatnio dość niespodziewanie stawili silny opór w meczu przeciwko Lowlanders Białystok, a w pewnym momencie spotkania wyjście na prowadzenie przez warszawian było wręcz na wyciągnięcie ręki. Mimo tego, że Lowlanders dysponowali nieco osłabionym składem, warto zauważyć, że drużyna z Warszawy rozegrała zdecydowanie najlepsze swoje spotkanie i tym samym pokazała, że zlekceważenie Eagles byłoby błędem. Szanse warszawian na awans do fazy play-offs są w tym momencie już co prawda jedynie matematyczne, jednak z pewnością „Orły” zrobią wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że nie znaleźli się w PFL1 przypadkiem.

„Mecz z Lowlanders to zdecydowanie niewykorzystana szansa na nasze pierwsze zwycięstwo. Oddaliśmy TD i safety po własnych błędach. Nasze błędy doprowadziły także do tego, że w pierwszym i ostatnim drive’ie ofensywnym nie zdobyliśmy punktów. W ciągu pierwszych czterech tygodni rozgrywek zagraliśmy mecze z trzema drużynami, które były w gronie faworytów. Przy stosunkowo młodym składzie i mocno okrojonym okresie przygotowawczym nie udało nam się wejść na odpowiedni poziom, ale z każdym meczem widać progres i mamy nadzieję, że to nam pomoże w dalszej części sezonu. Kraków odpuścił grę w sezonie 2020, ale widać, że wykorzystali ten czas na bardzo dobre przygotowanie i widać u nich duże zgranie oraz świetną egzekucję zagrywek. Na pewno będzie to trudny mecz, ponieważ Kings w każdym ze spotkań pokazali, że bez względu na wynik grają swoje i grają do końca”M. Włodarczyk, Warsaw Eagles

Wszystkich kibiców zapraszamy do centrum meczowego. Tam znajdziecie rostery, linki do transmisji i podstawowe informacje dotyczące meczu.

Translate »