Zapowiedź meczu 6.kolejka PFL1 Lowlanders Białystok – Bydgoszcz Archers

W najbliższą sobotę, w starciu na szczycie PFL1, spotkają się dwie niepokonane jak dotąd drużyny. Do Białegostoku i legitymujących się bilansem 2-0 Lowlanders przyjeżdżają Bydgoszcz Archers, którzy w tym sezonie odnieśli już 3 zwycięstwa.

Gospodarze do spotkania przeciwko “Łucznikom” podchodzą po ciężkiej przeprawie przeciwko Warsaw Eagles dwa tygodnie temu oraz bye-weeku w miniony weekend. W spotkaniu w Warszawie “Ludzie z Nizin” musieli radzić sobie bez podstawowego rozgrywającego Derricka Evansa, którego zastępowali młody Marcin Wojtulewicz, a także nominalny skrzydłowy Benjamin Lolmede. To zdecydowanie utrudniło Białostoczanom zadanie, jednak mimo wszystko mecz na styku z outsiderem ligi był niczym kubeł zimnej wody wylany na głowy wszystkich osób związanych z klubem. Z tego powodu na nadchodzące spotkanie nikogo w Białymstoku nie trzeba dodatkowo motywować. Do gry powraca Evans, który jak do tej pory rozegrał jedynie jedną połowę meczu w nowych barwach i pokazał jedynie małą próbkę swoich umiejętności. Jego podania łapać będą m. in. wymieniony już wcześniej Lolmede, do tego dochodzą również Rafał Królewski oraz Eryk Mąkowski, na których w sezonie 2020 opierał się atak podaniowy Lowlanders, a w minionych rozgrywkach nie pokazali jeszcze pełni swojego potencjału. W grze biegowej natomiast wiele zależeć będzie od postawy linii ofensywnej (która w pierwszych dwóch spotkaniach spisywała się naprawdę bardzo dobrze) oraz Krzysztofa Czaplejewicza, po dwóch rozegranych meczach ma na swoim koncie dwa przyłożenia biegowe.

Zapowiedź meczu 6.kolejka PFL1 Kraków Kings – Warsaw Eagles

Po Eagles odetchnęliśmy z ulgą i odkreśliliśmy dwa pierwsze mecze grubą kreską. Plan jaki zakładaliśmy na starcie, czyli dwa zwycięstwa został zrealizowany. Co prawda nie tak, jak chcieliśmy, ale taki jest sport, że sytuacje losowe często wszystko weryfikują. 2 tygodnie między meczami to długi okres, także mieliśmy sporo czasu na analizę gry naszych rywali, z którymi zagramy w najbliższych kolejkach, czyli Archers i Rebels oraz na poprawę gry. Trenerzy celowo chcieli oszczędzić Derricka Evansa na meczu z Eagles i mogę powiedzieć, że po kontuzji nie ma już śladu, takżę jego występ jest niezagrożony. Archers dotychczas grają bardzo skutecznie w ataku i widać dużą różnicę w grze w porównaniu z ubiegłym sezonem. To idealny przykład, który pokazuje, ile wnosi do składu rozgrywający z prawdziwego zdarzenia. Liczę jednak na to, żę nasza defensywa zagra kolejny solidny mecz, a atak pod wodzą Evansa nabierze wiatru w żagle i będziemy cieszyć się z trzeciej wygranej w sezonie.” Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Archers do Białegostoku przyjeżdżają po ciężkim, domowym spotkaniu przeciwko Warsaw Mets w ostatniej kolejce. Zwycięstwo, o które musieli drżeć do ostatnich sekund okupione zostało kontuzją linebackera, Stanisława Polaszka, który niestety nie wystąpi w sobotnim meczu. W koszulce Archers zobaczymy natomiast powracającego z emerytury, byłego zawodnika Seahawks Gdynia, Macieja Siemaszko, który wraz z Javierem Carrasco oraz Wojciechem Perzem mogą stworzyć najlepszy duet defensive backów w Polsce. Dodając do tego front seven, w którym rządzą Arkadiusz Cieślok oraz Robbie Wallace mamy przepis na bardzo mocną defensywę, która powinna sprawić Lowlanders oraz powracającemu do gry Derrickowi Evansowi wiele kłopotów. W ataku z bardzo dobrej strony pokazał się jak na razie rozgrywający Jake Schimenz, który potrafi zarówno znakomicie obsłużyć podaniem swoich skrzydłowych, jak i samemu pobiec z piłką. Podania importowanego zawodnika łapie natomiast m. in. Kornel Witkowski, który jak dotąd jest zdobywcą największej liczby punktów w lidze (łącznie z podwyższeniami oraz kopnięciami z pola ma ich na swoim koncie aż 32!). Korpus skrzydłowych (w którym poza Witkowskim są też m. in. Mateusz Poneta oraz Paweł Fabich) wzmocni też powracający w tym tygodniu po kontuzji Piotr Rudnicki. Słabym punktem ofensywy “Łuczników” jest natomiast ich gra po ziemi. Co prawda w meczu z Mets z niezłej strony pokazał się niespełna 19 letni Bartosz Gnoza (autor jednego z przyłożeń), ale ciężko opierać atak biegowy całej drużyny na barkach niedoświadczonego nastolatka. Jak na razie Zhenya Efimenkau nie spełnia pokładanych w nim nadziei i jeżeli Lowlanders powstrzymają atak podaniowy gości, to przed Archers stać będzie bardzo ciężkie zadanie uruchomienia swojej gry dołem.

Mecz z Mets pokazał ile jeszcze pracy przed nami. Zagraliśmy poniżej oczekiwań ale z drugiej strony trzeba oddać Mets, że zagrali bardzo dobry mecz i ich bilans 0-3 nie oznacza, że nie mogą wygrać z każdym. W meczu z Mets kontuzji doznał zawodnik drugiej linii obrony Stanisław Polaszek. W meczu z Lowlanders zastąpią go nasi utalentowani juniorzy tj. Ksawery Tracz i Jakub Lewandowski. W składzie meczowym znajdą się natomiast Piotr Rudnicki i Maciej Siemaszko. Wiemy, że Lowlanders mobilizują się na ten mecz i zobaczymy w nim kilku weteranów. Ponadto przygotowujemy się, że zagra w nim Derrick Evans, który przez kontuzję nie miał możliwości pokazania pełni swoich możliwości w naszej lidze. Reasumując – wiemy, że czeka nas ciężki mecz, w którym o zwycięstwie może zadecydować jeden lub dwa indywidualne błędy i robimy wszystko żebyśmy to my popełnili ich mniej niż przeciwnik.” Daniel Piechnik, trener Bydgoszcz Archers

Spotkanie rozpocznie się już w najbliższą sobotę, o godzinie 13:00 na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej. Bilety dostępne są po wcześniejszej rezerwacji (szczegóły na facebooku Lowlanders). Wszystkich kibiców serdecznie na to widowisko zapraszamy, a dla tych, którzy nie mogą się wtedy pojawić na trybunach linki zarówno do transmisji, jak i relacji live znajdują się w naszym centrum meczowym.

Wszystkich kibiców zapraszamy do centrum meczowego. Tam znajdziecie rostery, linki do transmisji i podstawowe informacje dotyczące meczu.

Translate »