Zapowiedź meczu 6. kolejka PFL2 Rzeszów Rockets – Miners Wałbrzych

W sobotę 22.05 o 13.00 w ramach rozgrywek PFL2 dojdzie do starcia między Rzeszów Rockets a Miners Wałbrzych. Dla obu ekip będzie to już trzecie spotkanie w bieżących rozgrywkach.

Zarówno Rockets, jak i Miners rozpoczęli sezon od wysokich porażek z Armią Poznań, a następnie zwyciężyli w kolejnym ligowym spotkaniu – Rockets wygrali jednym punktem z Wieliczką Dragons, natomiast Miners pewnie pokonali Hammers Łaziska Górne. W ostatniej kolejce „Rakiety” i „Górnicy” odpoczywali podczas tzw. „bye-week”, co z pewnością pozwoliło na jeszcze lepsze przygotowanie się do sobotniego spotkania. Obie ekipy są kandydatami do awansu do fazy play-offs, więc mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, tym bardziej, że zwycięzca zachowa szansę na lepsze rozstawienie w półfinałach i uniknięcie gry przeciwko Armii Poznań, która obu ekipom sprawiła bardzo duże problemy. Faworytem spotkania będą jednak goście – to Miners pokazali się z lepszej strony podczas swoich pojedynków, jednak przebieg meczu wcale nie zapowiada się jednostronnie.

„Pomimo bardzo trudnej i zaciętej końcówki, mecz z Dragons oceniamy bardzo pozytywnie. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. To był nasz najważniejszy cel na ten mecz. Cieszy również fakt, że dokonaliśmy tego całkowicie krajowym, lokalnym składem budowanym konsekwentnie przez ostatnie sezony. Pamiętajmy, że przed sezonem straciliśmy na rzecz klubów PFL1 trzech kluczowych graczy. Nie jesteśmy fanami rozwoju drużyny poprzez ściąganie maksymalnej liczby importów czy też wypisywanie po całym kraju i kaperowaniu zawodników innych klubów i to z pominięciem ich władz… Miners to zespół, z którym nie mieliśmy nigdy okazji zagrać, ale oczywiście widzieliśmy ich mecze z ostatnich sezonów i wiemy, że to bardzo dobra drużyna, grająca bardzo solidnie w ataku jak i w obronie. Będzie to dla nas bardzo trudny przeciwnik, ale tanio swojej skóry nie sprzedamy i powalczymy o podtrzymanie serii wygranych” – Michał Tittinger, prezes Rzeszów Rockets

„Mecz z Hammers był dla nas bardzo udany. Mimo iż mamy do poprawy jeszcze wiele elementów gry, to jesteśmy zadowoleni z dyspozycji naszej drużyny. Zdajemy sobie sprawę̨ po przeanalizowaniu meczów Rockets, że to dobry przeciwnik i musimy zagrać mocny i dobry futbol by zwyciężyć, ale taki mamy cel. Analiza błędów własnych pozwoliła nam je wyeliminować. Położyliśmy duży nacisk na egzekucję playbooka i mamy nadzieje, że przełoży się̨ to na zdobycz punktową. W nadchodzącym meczu chcemy pokazać́ dobry football, liczymy na dobrą i czystą grę̨” – Jakub Zieliński, defensive back Miners Wałbrzych

Wszystkich kibiców zapraszamy do centrum meczowego. Tam znajdziecie rostery, linki do transmisji i podstawowe informacje dotyczące meczu.

Translate »