Zapowiedź meczu 8.kolejka PFL2 – Armia Poznań – Wilki Łódzkie

Już w sobotę, na poznańskim Golęcinie, będziemy świadkami prawdziwego hitu 8. kolejki PFL2. Do niepokonanej Armii Poznań przyjeżdżają legitymujące się bilansem 2-1 Wilki Łódzkie. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie i będzie prawdziwym przedsmakiem play offów na drugim szczeblu rozgrywek.

Gospodarze są jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie PFL2. Po bardzo przekonujących zwycięstwach z Miners Wałbrzych, Rzeszów Rockets oraz Białymi Lwami Gdańsk, dwa tygodnie temu Armia długo męczyła się w pojedynku przeciwko Wieliczce Dragons. Kibice drużyny z Poznania mają na pewno nadzieję, że nie był to zwiastun problemów w drugiej, najważniejszej części sezonu, a jedynie chwilowa obniżka formy. Armia, jako zdecydowany faworyt tego starcia, jeżeli zaprezentuje swoją normalną dyspozycję (tak, jak np. w starciu z Białymi Lwami), to powinna spokojnie wygrać z gośćmi z Łodzi. Bardzo dobry atak, prowadzony przez jednego z najlepszych polskich rozgrywających Witolda Gajewskiego jest niebywale zróżnicowany. Poznaniacy punkty potrafią zdobywać zarówno po akcjach górą i wspaniałych podaniach Gajewskiego, jak i po siłowych akcjach biegowych przez środek linii ofensywnej oraz po finezyjnych biegach running backów na zewnątrz. Również obrona gospodarzy w aktualnych rozgrywkach prezentuje się z bardzo dobrej strony. W czterech dotychczasowych spotkaniach wpuściła jedynie 13 punktów i w sobotnim pojedynku również będzie chciała pokazać, że nie bez powodu uważana jest za najlepszą defensywę PFL2.

W czasie sezonu wielu naszych zawodników odniosło kontuzje – szczególnie tych na pozycji wide receiver. Rozpoczynając mecz z Dragons zależało nam głównie na wygranej i uniknięciu kolejnych kontuzji, więc po zdobyciu dwupozycyjnego prowadzenia graliśmy mniej agresywnie. Niemniej spowodowało to spadek koncentracji i nasza gra pozostawiała wiele do życzenia. Przez ostatnie dwa tygodnie pracowaliśmy aby to poprawić. Mecz z Wilkami będzie jednym z lub wręcz najtrudniejszym meczem w sezonie. Jednakże mamy świetną obronę, a atak będzie zasilony powrotem dwóch podstawowych łapaczy po kontuzji Ivo Jakubowskiego oraz Krystiana Stępczaka i liczę, że pozwoli nam to na wygraną, a kibicom zapewni ciekawe widowisko.” Witold Gajewski, Armia Poznań

Goście do sobotniego spotkania również podejdą po bye-weeku w 7. kolejce. Dwa tygodnie temu spokojnie pokonali Hammers Łaziska Górne 44-6, punkty tracąc dopiero w samej końcówce meczu, a przez cały czas jego trwania spokojnie prowadzili grę. Wilki zdecydowanie nie są faworytem tego starcia, nie mniej jednak mają czym postraszyć gospodarzy z Poznania. Atakiem podaniowym drużyny z Łodzi dyrygować będzie dwójka rozgrywających, Damian Podczaski oraz Damian Waszczyk. W dotychczasowych trzech spotkaniach każdy z nich podawał na trzy przyłożenia. Pomimo że gra górą jest dominującą częścią ataku Wilków, nie zapominają oni o grze dołem, a pobiec z piłką mogą zarówno obaj QB, jak i jeden z kilku running backów w rosterze Łodzian. Główną siłą ekipy gości jest jednak bez wątpienia defensywa. W trzech dotychczasowych meczach straciła jedynie 20 punktów, w tym 6 w samej końcówce meczu z Hammers, gdy wynik był już rozstrzygnięty oraz 14 w meczu z Białymi Lwami, gdy kontrowersyjny play calling i granie 4. prób głęboko na własnej połowie boiska pozostawiały Gdańszczan z piłką bardzo niedaleko pola punktowego Wilków. To pokazuje, że Łodzianie wiedzą jak zatrzymywać nawet bardzo dobrych rywali jak na standardy PFL2 i na pewno zrobią wszystko co w ich mocy by zatrzymać atak Armii i w tym pojedynku wcale nie stoją na z góry straconej pozycji.

Do meczu z Armią przygotowywaliśmy się tak jak do każdego spotkania ligowego. Mimo wysokiej wygranej w drużynie nie ma mowy o jakimkolwiek rozluźnieniu, czy odpuszczaniu na treningach. Od poniedziałku po wygranym meczu pracujemy już nad analizą wideo i wprowadzaniem nowego game planu na Armię. Jesteśmy w pełni skupieni na najbliższym spotkaniu i nastawieni na walkę do końca i wygraną w tym meczu. Oczywiście Armia to bardzo dobra drużyna, mieliśmy okazję spotkać się z nimi w sezonie 2019 LFA1, a wcześniej graliśmy przeciwko wielu zawodnikom Armii reprezentującym barwy Patriotów. Jestem przekonany, że możemy wygrać to spotkanie. Dla naszej ofensywy ważne będzie dobre wejście w mecz, a mogę zapewnić, że motywacji do tego nie zabraknie. W defensywie priorytetem będzie powstrzymanie Witka Gajewskiego, który prawdopodobnie jest najlepszym QB z którym przyjdzie nam się zmierzyć w tym sezonie. Podstawą do tego będzie wywarcie dobrej presji i powstrzymanie go przed długimi biegami. Nasza ofensywa jest na ten moment drugą najlepiej punktującą ofensywą w lidze, a defensywa wpuściła jedynie 7 punktów więcej niż defensywa Armii, ten mecz jest najlepszym sposobem, żeby odwrócić te statystyki i znaleźć się na szczycie tabeli.” Błażej Wójtowicz, Wilki Łódzkie

Jeżeli Armia Poznań zagra na poziomie, do którego przyzwyczaiła nas na początku tego sezonu, to wydaje się, że powinna spokojnie zapewnić sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Dobre nastroje Poznaniaków popsuć może jednak bardzo mocna defensywa Wilków, przede wszystkim jeżeli Armia zaprezentuje podobną dyspozycję jak przed dwoma tygodniami w Krakowie. Mecz zapowiada się bardzo wyrównanie i pomimo tego, że Poznaniacy są w nim faworytem, nie przekreślałbym szans gości z Łodzi na odniesienie w nim zwycięstwa. Spotkanie odbędzie się na poznańskim Golęcinie, a rozpocznie się punktualnie o 14:00. Link do transmisji, a także wszystkie pozostałe potrzebne informacje znaleźć można oczywiście w centrum meczowym na naszej stronie.

Translate »