Zapowiedź meczu PFL1: Silesia Rebels Katowice VS. Warsaw Eagles

W ramach 9. kolejki zmagań w PFL1 Silesia podejmie na własnym boisku rywali z Warszawy. Przedostatnia kolejka nie zapowiada się dobrze dla gości, gdyż borykający się z problemami kadrowymi Eagles będą musieli stawić czoło zespołowi z Katowic, który nie zamierza odpuszczać walki o play-offy.

5 czerwca o godz. 13:00 odbędzie się ważne dla obu drużyn spotkanie. Warsaw Eagles przyjeżdżają na trudny do rywalizacji teren, by zmierzyć się z jeszcze cięższym zadaniem. Jest to moment, w którym liczą się nie tylko punkty, ale też duma zespołu. Ostatnie spotkania były serią rozczarowań: dotkliwa porażka w derbach Warszawy, blamaż z Sokołami oraz krakowskim zespołem ilustrują w jak beznadziejnej sytuacji jest drużyna. Trzy kapitulacje z rzędu nie zwiastują dobrze. Mało kto daje im szansę i w tym spotkaniu. Pomimo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej kibice nie są w stanie zaakceptować faktu, że drużyna ma zerowy dorobek punktowy, a sama gra nie zwiastuje lepiej. Jest to moment kiedy trzeba wziąć się w garść- czwarta porażka będzie katastrofą. Orły potrzebują zaprezentować się z jak najlepszej strony i udowodnić, że pomimo przeciwności losu, które napotykają w tym sezonie, są w stanie podjąć równą rywalizację. W sporcie wszystko jest możliwe, dlatego możemy spodziewać się walki do ostatniego gwizdka.

Po drugiej stronie barykady mamy gospodarzy- faworytów- zmierzających po pewne zwycięstwo. Play-offy są w ich zasięgu, a perspektywa rozegrania ich tylko napędza zawodników. Rebelianci są w gazie i mają zamiar podtrzymać formę. Chociaż niedawno musieli uznać wyższość rywali, to patrząc na ich grę widać różnicę poziomów. W poprzednim spotkaniu Silesi to Lowlanders Białystok było minimalnie lepsze. Frustracja po porażce rzutować będzie o wiele większą determinacją i chęcią zdominowania przeciwnika w sobotę. Na tym etapie rozgrywek nie ma miejsca na błędy i Rebelianci zdają sobie z tego sprawę. Rebels muszą zdobyć jak najwięcej punktów i nie ugiąć się w defensywie- każda strata może rzutować na ich pozycję w rywalizacji o miejsce w fazie pucharowej. Kibice liczą, że dobrą formę na to spotkanie utrzymają David James wraz z Robertem Szmielakiem i pociągną oni swój zespół do triumfu przed własną publicznością.

Rywalizacja ta, na papierze sprawiająca wrażenie jednostronnej, zapowiada się naprawdę ciekawie. Oba zespoły mają ogromną chęć wygrania, czy to w celu gry w play-offach, czy ze względu na honor i chęć zadowolenia kibiców, którzy wiernie wspierają w trudnych chwilach. Orły muszą odbić się od dna i uniknąć fatalnej sytuacji w tabeli. Zespół ze Śląska nie ma marginesu błędu i przed własną publicznością nie zamierza się potknąć. Tego dnia odbędzie się również potyczka Kraków King z Tychami Falcons. Pozostaje zatem wyczekiwać weekendu oraz obserwować rozwój wydarzeń na boisku. Zachęcamy do śledzenia wyników. Link będzie dostępny w naszym centrum meczowym i w wydarzeniu na facebook’u

Przejdź do centrum meczowego

Translate »