Zapowiedź meczu PFL2: Hammers Łaziska Górne vs. Tytani Lublin

Przed nami ostatni przystanek na trasie do play off’ów na którym opuszczą nas Tytani Lublin i Hammers Łaziska Górne. Mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego PFL 2 będzie dla obu drużyn zakończeniem rozgrywek. Pojedynek zespołów zaplanowany jest na 19 czerwca na godzinę 15:00. Tym razem spotkanie rozegra się na stadionie w Łaziskach Górnych a lokalne młoty będą miały okazję zrewanżować się za porażkę w Lublinie.

Goście na Śląsk przyjadą głodni zwycięstwa. Do tej pory udało im się wygrać tylko jeden mecz, właśnie z Młotami. Mimo przegranej u siebie 11 czerwca z Jaguars Kąty Wrocławskie mogą być zadowoleni z wyniku, który uzyskali. Zespół z dolnośląskiego jest jednym z pretendentów do gry w finale drugiej ligi. Tytanom udało się nawiązać wyrównaną walkę tak, że przeciwnik przez moment mógł obawiać się o końcowy rezultat. Ostatecznie mecz wygrali Jags 32:21, a lublinianie musieli obejść się smakiem. Na pewno podsyciło to tylko ich apetyt i będą chcieli osłodzić sobie gorycz porażki deserem triumfu na koniec sezonu.

Z mojego punktu widzenia był to dobry mecz, który mógł potoczyć się w zupełnie inny sposób. Niestety jak to w futbolu bywa wygrała ta drużyna która popełniła mniej błędów. Nam pozostaje wyciągać wnioski z meczu aby właśnie te małe błędy wyeliminować. W tym tygodniu zagramy nasze ostatnie spotkanie w sezonie 2022. Niestety lądujemy poza play-off, a co za tym idzie, trenerzy na pewno wykorzystają to spotkanie żeby dać nieco więcej boiskowego czasu rookies. Jedziemy jak zwykle po zwycięstwo- boisko zweryfikuje. Mimo tradycyjnej pozycji underdoga naszym planem był awans do play-off. Tego celu nie udało się zrealizować. Co zagrało? Wg mnie defensywa przez cały sezon prezentowała niezły poziom. Oczywiście trzeba wspomnieć też o offensie. W meczu z Hammers, Owls czy Jaguars nasz QB- Hubert Taźbirek z kolegami z ofensywy potrafił przejść całe boisko w jednym drive. To musiało się podobać! Jeśli chodzi o bolączkę to wg mnie brak zawodnika importowanego. Na naszym poziomie gry zmienia to bardzo dużo. Wystarczy spojrzeć na nasz mecz z Bielawą gdzie zawodnik który przyjechał kilka dni wcześniej zmienił całkowicie obraz meczu. Bez niego akcje Owls wyglądały zupełnie inaczej i jestem pewien, że wynik również byłby inny. Na pewno jest to kwestia do przed następnym sezonem.

podsumowując spotkanie z jaguarami jak i cały sezon powiedział zawodnik Tytanów Lublin Paweł Burył.

Hammers do tej pory nie zdobyli ani jednego dużego punktu w fazie zasadniczej. Mimo walecznej postawy i zaangażowania nie udało im się do tej pory wygrać spotkania. Ograniczony roster i kontuzja importowanego zawodnika to bolączki, które ciągnęły się za zespołem przez wszystkie mecze. Jest jednak rzecz, która wpływa na wizerunek drużyny. Grają do końca i nie odpuszczają. Nie błyszczą dyspozycyjnością i kondycją. Mają jednak serce ze Śląska i będą walczyć o honorowe punkty na swoim terenie.

The season has been challenging, our team has a lot of new players, who have not played sport before, so they have been learning a lot this season, not just the challenge of learning football, but also the experience of playing in a team. The experienced players have really lead by example, and some have helped to develop the team and players as well. The last game against the Owls was a difficult game, but we worked hard throughout the whole game, the defence improved and learnt during our matchup and we managed to put some good offensive drives together towards the end, even after some personnel changes. I don’t think it will be an easy game, we have improved this season, so hopefully it will be the best game we have played this year. I know that Tytani have also improved this season, they looked stronger against the Jaguars recently, so it will be a tough game. I am excited to see how the team performs and if we play very well, we have a chance to win.

– o sezonie w wykonaniu Młotów powiedział Elliot Bodman, brytyjski rozgrywający, który po kontuzji pełnił rolę koordynatora ofensywy.

Oba zespoły będą chciały zakończyć sezon zwycięstwem. Mimo serii porażek i braku awansu nie odpuszczą swoim rywalom na sam koniec. Spotkanie będziemy mogli oglądać 19 czerwca na boisku przy ulicy Staszica 37b w Łaziskach Górnych o godzinie 15. Wejście kosztuje 10 złotych a dzieci do lat 13 wchodzą za darmo. Organizatorzy zapewniają, że w trakcie wydarzenia będzie można coś zjeść i czegoś napić. Dla osób, które nie mogą się pojawić transmisja będzie dostępna w naszym centrum meczowym.

Przejdź do centrum meczowego

Translate »