Zapowiedź ostatniej kolejki sezonu regularnego w PFLJ

Przed nami ostatni mecz sezonu regularnego rozgrywek juniorskich PFL! W niedzielę 24.10 Lowlanders Białystok J podejmą na swoim boisku Bydgoszcz Archers J.

To będzie najważniejsze spotkanie sezonu w grupie północnej PFLJ.

Zwycięstwo Lowlanders zapewni im awans z pierwszego miejsca i rozegranie półfinału przeciwko Kraków Kings J na swoim terenie. Jeżeli przegrają, o ostatecznym układzie tabeli zadecydują stracone punkty. Przed kolejką Żubry mają ich najmniej z trójki contenders do półfinału.

Stawka jest więc bardzo wysoka.

Gospodarze mają za sobą bardzo ciężkie i wyrównane starcie z ekipą z Torunia, zakończone wygraną 8-6. Żubry zrobią wszystko aby tym razem zdobyć więcej punktów i utrzymać dobrą formę obrony dopuszczając do jak najmniejszej zdobyczy punktowej gości.

Archers wracają po przerwie wymuszonej walkowerem z Armią Poznań. Poprzedni mecz rozegrali także z Angels, przegrywając 27-30. Czy wysoko punktująca ofensywa Łuczników da radę pokonać silnie wyglądającą defensywę Lowlanders?

Wszystkich kibiców zainteresowanych świetnym widowiskiem i walką do ostatniego gwizdka zapraszamy na Stadion Miejski w Białymstoku.

Wydarzenie na facebooku gospodarzy: https://fb.me/e/1Ud5bVgQQ

Angels wygrają walkowerem z Warsaw Eagles, którzy zrezygnowali z udziału w rozgrywkach. Ich sezon zakończy się bilansem: 3 zwycięstwa, 1 porażka i 35 straconych punktów.

Jeżeli Lowlanders wygrają, będą pierwsi w tabeli a z drugiego miejsca do półfinału wejdą Angels. 

Przegrana Lowlanders oznacza, że drużyna z pierwszej trójki z największą liczbą straconych punktów, kończy sezon. Pierwsze miejsca zajmie ten, kto straci najmniej punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami.

Remis w Białymstoku daje awans Lowlanders z pierwszego a Angels z drugiego miejsca.