Zapowiedź Wildcards PFL1: Tychy Falcons – Kraków Kings

Sezon Polskiej Futbol Ligi wkracza w decydującą fazę. W pierwszym etapie play-offs Tychy Falcons podejmą na własnym stadionie ekipę Kraków Kings. Stawką będzie awans do półfinałów i zachowanie szans na udział XVI Polish Bowl!

Tychy Falcons przed sezonem przez wielu obserwatorów byli widziani jako główni kandydaci do zwycięstwa w szesnastej edycji rozgrywek w futbolu amerykańskim w Polsce. „Sokoły” weszły w sezon bardzo dobrze, natomiast niestety im bliżej końca regularnej rundy rozgrywek, tym forma drużyny z Tychów zdawała się szybować w dół. Duży wpływ na to miała z pewnością fala kontuzji w drużynie, zwłaszcza wśród rozgrywających. Ostatecznie Falcons zajęli jednak wysokie trzecie miejsce w tabeli PFL1, ale nie można powiedzieć, że tyszanie będą faworytami sobotniego spotkania. Należy jednak pamiętać, że to Falcons pokonali w trakcie sezonu zasadniczego Kraków Kings 41:27.

„Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, zakładaliśmy pozycję w TOP2 i walkę o złoto, i o ile złoty medal to nadal to czego chcemy, kontuzje rozgrywających mocno zawęziły opcje ofensywne i zweryfikowały pozycję w tabeli. Podsumowując – niestety forma jest raczej z tendencją spadkową, ale na pewno się odbijemy. Poprzedni mecz w Krakowie ratowała mocno nasza defensywa, aczkolwiek ostatnio w obronie prezentujemy się gorzej, a ofensywa która miała nie funkcjonować radzi sobie całkiem nieźle, liczę więc na odwrócenie ról. Jedne drużyny grają technicznie, inne szybko a Kings od zawsze grają twardo. Młodzi gracze jak Blehinger dodają trochę finezji, jednak w ich obronie wciąż liczy się brutalna siła, a że w poprzednich meczach piłkę w endzone łapał nawet Jarek Satkowski to niezmiennie spodziewam się mocnych zderzeń i żartów po meczu, bo to fajne chłopaki. Przed spotkaniem do powiedzenia nie mam tak dużo jak usunięty z sideline’u coach Malik, za to po meczu chciałbym móc powiedzieć – umarł król, niech żyje król…to znaczy sokół!” Tomek Nowak, skrzydłowy Tychy Falcons

Kraków Kings zakończyli sezon zasadniczy na dopiero szóstej pozycji, jednak z pewnością nie należy ich postrzegać jako najsłabszej ekipy w play-offs. „Królowie” w bieżących rozgrywkach sprawują się o wiele lepiej niż można było się tego spodziewać przed sezonem, jednak niestety w jego trakcie zabrakło im odrobiny szczęścia. Drużyna z Krakowa dwa ostatnie mecze przegrała różnicą zaledwie jednego posiadania, a wynik obydwu tych spotkań był otwarty do samego ich zakończenia. Kings, mimo porażki w rundzie zasadniczej z gospodarzami sobotniego spotkania, mają ogromne szanse na zwycięstwo i awans do półfinału rozgrywek Polskiej Futbol Ligi. Pojedynek między „Sokołami” a „Królami” zapowiada się pasjonująco!

Mecz można obejrzeć w naszym centrum meczowym: https://halftime.pl/mecz/tychy-falcons-krakow-kings-wildcards/

Translate »