Zatrzymać Rebeliantów

Przed nami kolejny weekend z rozgrywkami LFA2. W sobotę 22.06 o godzinie 13.30 Tytani Lublin podejmą na własnym terenie faworyzowanych Silesia Rebels.

Dla Tytanów tegoroczny sezon nie zaczął się najlepiej. W pierwszej kolejce lublinianie zaliczyli falstart i ulegli Rockets Rzeszów aż 49:0. Po tym meczu wydawało się, że w tegorocznym sezonie Tytani nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia, ale już w kolejnym starciu ekipa z Lublina zmobilizowała się i pokonała Hammers Łaziska Górne 34:19, pokazując swoją prawdziwą siłę. Teraz czeka na nich jeszcze trudniejsze zadanie – zmierzą się z liderem grupy wschodniej – Silesia Rebels.

„Pierwszy mecz to był wypadek przy pracy, pierwszy mecz dla wielu nowych zawodników, brak odpowiednich sparingów zostawił ślad. Po meczu z Rebels spodziewamy się twardej gry, to jedna z lepszych drużyn w naszej grupie i w naszej lidze. Rebelsów znamy z poprzednich lat, wiemy że to mocna ekipa. Tytani w tym sezonie grają nierówno, głównie przez dużą ilość nowych osób, natomiast z meczu na mecz się zgrywamy i jesteśmy głodni zwycięstwa. Potrafimy zaskakiwać, potrafimy zmobilizować się w trudnych sytuacjach, wiemy że potrafimy nawiązać równą walkę, zwłaszcza że będziemy grali przed naszą publicznością, która zawsze jest z nami na dobre i na złe, mamy wielu kibiców którzy dają o sobie znać na stadionie, to zawsze pomaga”Karol Sidorowski, Tytani Lublin.

Rebels to według większości obserwatorów zdecydowany faworyt do zwycięstwa w drugiej lidze. Pewne wygrane 28:6 z Przemyśl Bears i 31:10 z Rzeszów Rockets tylko potwierdzają te przewidywania. Rebelianci nie ukrywają, że mecz z Tytanami to dla nich po prostu kolejny krok w drodze do mistrzostwa i upragnionego powrotu do LFA1. Na pewno nie będzie to jednak łatwe spotkanie.

„Przed nami najdalszy wyjazd w sezonie zasadniczym, mieliśmy teraz 2 tygodnie przerwy na odpoczynek i optymalne przygotowanie się do meczu w Lublinie. Spodziewamy się ciężkiego spotkania, Tytani stawiają zawsze ciężkie warunki u siebie i na pewno nie oddadzą nam łatwo tego meczu. Mimo dwóch zwycięstw mamy kilka elementów, które chcemy poprawić, z każdym kolejnym meczem będziemy wchodzić na wyższe obroty, co pozwoli nam wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Naszym największym atutem jest mieszanka doświadczenia i młodości. Moim celem i innych weteranów jest poprowadzenie naszej młodzieży do finału. Mam szacunek do Tytanów, ale jedziemy tam po zwycięstwo, jest to dla nas kolejny krok do zdobycia złota”Jacek Bukowiec, Silesia Rebels.

Leave a Reply

Translate »