Znamy już wszystkich uczestników ELF!

Inauguracyjny sezon European League of Football zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze spotkania w ramach ELF zostaną rozegrane już za dwa miesiące, a po początkowych perturbacjach poznaliśmy w końcu wszystkie kluby biorące udział w nowych, elitarnych rozgrywkach.

Ostatnią, ósmą franczyzą, która dołączyła do ELF są Stuttgart Surge. Drużyna ze Stuttgartu wystąpi w grupie południowej (nazwa robocza) wraz z takimi ekipami jak Frankfurt Galaxy, Cologne Centurions oraz Barcelona Dragons. W grupie północnej zagrają natomiast Hamburg Sea Devils, Berlin Thunder, Leipzig Kings oraz Panthers Wrocław. Wszystkie drużyny rozegrają wewnątrz grupy dwa mecze oraz dodatkowo zmierzą się dwukrotnie z rywalami spoza swojej grupy. Po sezonie zasadniczym dwie najlepsze ekipy z każdej grupy staną do bezpośredniej rywalizacji o zwycięstwo w swojej konferencji oraz awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu, a którego lokalizację mamy poznać w ciągu kilku najbliższych dni. Władze ELF zapewniają jednak, że ma być to duże niemieckie miasto z bogatą futbolową historią. Według plotek może być to Frankfurt, w którym swoje mecze będą rozgrywać miejscowi Galaxy, będący jednocześnie głównymi pretendentami do udziału w „Bowl Game”.

Rozgrywki rozpoczną się w sobotę 19 czerwca, a nieoficjalnie wiadomo, że właśnie wtedy na Stadionie Olimpijskim Panthers Wrocław staną w szranki z Cologne Centurions. W drugim meczu międzygrupowym „Pantery” zagrają prawdopodobnie na wyjeździe z Frankfurtem Galaxy. W drugi dzień „weekendu otwarcia” Hamburg Sea Devils mają zmierzyć się właśnie z ekipą z Frankfurtu, a mecz ma być transmitowany na żywo w telewizji ProSiebenMaxx. Kompletny terminarz rozgrywek ma zostać udostępniony w najbliższym czasie.

Obecnie w Stuttgarcie oraz Kolonii odbywają się combine’y ekip Surge oraz Centurions. W maju kolejne tego typu wydarzenia, organizowane przez franczyzy Kings oraz Thunder mają odbywać się w Lipsku oraz Berlinie. We Wrocławiu natomiast wylądowali już wszyscy czterej amerykanie, którzy mają wzmocnić ekipę mistrzów Polski, a sami Panthers odbywają właśnie przedsezonowy camp.

Władze European League of Football poinformowały również, że do czasu rozegrania meczu finałowego chcą przedstawić kolejnych uczestników nowej ligi, którzy zadebiutują w sezonie 2022. Nowych drużyn ma być co najmniej cztery, a nieoficjalnie mówi się, że w tym momencie na najbardziej zaawansowanym poziomie jest instalacja nowej franczyzy w Londynie. Według plotek rozmowy trwają też m.in. w Paryżu, Mediolanie, Madrycie, Kopenhadze, a nawet w Stambule. Możemy spodziewać się również dołączenia w przyszłości kolejnych drużyn z Niemiec.

Zgodnie z zapowiedziami, ELF ma wprowadzić futbol amerykański w Europie na nowy poziom i w tym momencie wszystko jest na dobrej drodze, by tak się stało. Nam pozostaje jedynie trzymać kciuki za sukces nowego projektu, dyspozycję naszych reprezentantów – Panthers Wrocław oraz wyczekiwać startu rozgrywek, który nastąpi już niebawem!

Leave a Reply

Translate »